Як зробити рілс: докладна інструкція та лайфхаки

Розповідаємо та показуємо, як вибрати ефекти, знайти трендову музику та зберегти чернетку свого ролика. Короткі ролики рілс в Instagram набирають популярності. Вони допомагають безкоштовно охопити нову аудиторію, отримати підписників та конвертувати підписки у продажу. У цій інструкції ми розуміємо, як зробити свій рілс, і ділимося лайфхаками.

Що таке Reels? Це TikTok всередині Instagram?

Reels, вони ж рілс, – відеоролики всередині Instagram тривалістю до однієї хвилини. Для рілс всередині мережі є свій розділ та своя стрічка. Ролики можна лайкати, пересилати, коментувати і, звісно, ​​публікувати самим — монтуючи всередині самого майданчика чи зовнішніх додатках.

Instagram запустив Reels у серпні 2020 року. Функція нагадує TikTok. У твіттері китайської платформи це наголосили на іронічному твіті з підписом «Виглядає знайомо».

рілс в інстаграм

Розвиток відеоконтенту – одна із стратегічних цілей Instagram. Ось що про це сказав керівник соцмережі Адам Моссері у червні 2021 року у своєму твіттері: «Відео сприяє стрімкому зростанню всіх основних платформ, і я думаю, що нам потрібно більше спиратися на відеоконтент. TikTok величезний, YouTube ще більше, і є ще чимало інших вискочок».

Він зазначив, що соцмережі чекає боротьба із жорсткою конкуренцією та багато роботи. Тоді Моссері пообіцяв, що протягом наступних місяців користувачі побачать експерименти з рекомендаціями від Instagram. Соцмережа показуватиме у стрічці те, за чим користувачі ще не стежать.

“Ми також збираємося експериментувати з тим, як використовувати відео в ширшому сенсі – повноекранне, іммерсивне, розважальне відео для мобільних пристроїв”, – сказав він.

Відео стає все більш ефективним інструментом для підвищення охоплень та нарощування числа підписників у Instagram. Роль відеоконтенту в соцмережі лише зростатиме. У наступному розділі ми перейдемо до головної частини нашої інструкції та розберемося, як створювати рілс.

Як зайти в редактор Reels

Зайти в редактор для створення рілс можна кількома способами:

  • через домашню сторінку свого профілю, натиснувши на символ + у верхньому правому кутку. Така сама кнопка є і в основній стрічці;
  • через стрічку Reels, натиснувши символ фотоапарата у правому верхньому кутку;
  • через редактор сторіс, який відкривається по свайпу вправо в основній стрічці з фото і відео, – у цьому випадку в меню знизу потрібно скролити вправо, вибір редактора Reels йде відразу після редактора Stories.
Як зайти в Reels

У всіх випадках відкривається той самий редактор, який за функціональністю схожий на редактор Stories. У ньому можна:

  • вибрати музику з бібліотеки Instagram;
  • вказати тривалість ролика (до 60 секунд);
  • вибрати швидкість відео (уповільнення х3 та х5, прискорення х2 та х3);
  • вибрати формат колажу;
  • поставити таймер, який під час зйомки відео показуватиме час до кінця ролика (включити таймер також можна на час до 60 секунд).

При запису Рілс доступні ефекти. Це ті самі фільтри та маски, які можна зустріти у сторіс. У вкладці «Ефекти» відображаються раніше збережені фільтри та трендові фільтри. Там також є фільтри, які змінюють зовнішній вигляд персонажа – наприклад, додають макіяж або “забарвлюють” волосся у різні кольори.

Лайфхак. У цьому розділі можна подивитися, які рілси знімали інші користувачі, використовуючи ефект, що вас цікавить. Для цього потрібно вибрати ефект і натиснути на знак +, який знаходиться над основним меню. Тоді відкриється галерея роликів із цим фільтром. У ній можна побачити, наскільки фільтр популярний, і підглянути ідеї для своїх рілс.

Як вибрати обкладинку та опублікувати рілс

Рілс можна опублікувати в основній стрічці з іншими фото та відео або залишити лише у стрічці Reels. Як зробити цей вибір:

  • на етапі публікації ролика натиснути кнопку «Також ділитися у стрічці»;
    після публікації натиснути на відео, потім на символ ⋮, а потім вибрати “Прибрати з сітки профілю”.
  • І в основній стрічці, і в стрічці Reels, користувачі бачать обкладинки роликів. Якщо не залити свою обкладинку, то соціальна мережа вибере випадковий кадр ролика. Цей кадр рідко буває успішним.

Ви можете вибрати обкладинку перед публікацією ролика. Це потрібно зробити в меню, коли з’являється можливість зробити підпис, так само, як і під час публікації звичайних постів.

Обкладинки рілс також відображаються у вкладці «Цікаве», а ось в основній стрічці Reels їх не видно – там ролики йдуть нескінченним потоком з автоматичним відтворенням.

Варіанти обкладинок:

  • кадр з рілс – для цього потрібно скролити ролик у розкладці під відео, вибираючи потрібний кадр;
  • заготовлена ​​картинка з галереї – для цього потрібно вибрати зображення за вкладкою «Додати з галереї».

Лайфхак. Розмір обкладинок рілс – 1080×1920 px. Але в основній стрічці обкладинки відображаються у форматі квадрата, як і решта публікацій, — 1080×1080 px. Щоб вибрати квадрат, який відображатиметься у стрічці, потрібно затиснути обкладинку та навести на потрібну область.

Обкладинка рілс

Не забудьте перед публікацією: позначити користувача та зберегти чернетку рілс

Перед публікацією рілс можна позначити обліковий запис або запросити співавтора ролика. При позначці користувача його профіль з’явиться поруч із назвою треку, який використано у ролику. А ніки співавторів відео показані поруч, за аналогією з іншими постами у Instagram.

Відмітка рілс

Чернетку ролика можна зберегти в редакторі посту перед публікацією – достатньо натиснути на «Зберегти чернетку». Відео з усіма змінами та підписами зберігатиметься у розділі «Чернетки». Їх можна знайти в галереї, яка відкривається при записі рілс свайпом вгору – за аналогією зі сторіс.

Поділитись рілс

Музика для рілс: де шукати трендову і як додавати свою

Бібліотека треків для рілс така сама, як і для сторіс, – у ній можна шукати різних виконавців та зберігати вибрані мелодії. Музика в тренді, яку ви, швидше за все, чули у своїх рекомендованих рілс останнім часом, зберігається у розділі «Для вас».

Він відкривається відразу, як тільки ви кликаєте на піктограму вибір музики для свого Рілс. Нижче зберігаються треки з розділів «Новинки» та «Оригінальні аудіодоріжки».

Музика рілс

Редактор музичних доріжок теж аналогічний редактору Stories. Доступний вибір моменту на аудіодоріжці, а в піснях відображається текст. Але на відео цей текст не йде, він служить швидше для орієнтира на звуковій доріжці.

Лайфхак. У деяких треків автоматично виділені найпопулярніші моменти. Це уривки, які потрапили до трендів і найчастіше використовуються авторами рілс.

Музика рілс

Свою музику чи звук додати також можна. Для цього завантажте відео з готовою музикою – тобто знімати та монтувати відео потрібно не всередині програми Instagram. Додати до Reels потрібно вже готовий ролик, створений в іншому відеоредакторі.

Тоді музика під вашим ріллсом отримає назву «Оригінальна аудіодоріжка». Це може бути трек, який не вдалося знайти в бібліотеці Instagram, або оригінальний звук відео.

Додати свою музику до бібліотеки Instagram через редактор не можна. Виконавцям чи музикантам із цим допомагають дистриб’ютори. Вони завантажують треки на всілякі музичні майданчики, у тому числі й у Instagram.

Лайфхак. Гучність музики також можна регулювати. Можна додати або зменшити гучність як оригінального відео, так і доданої композиції. Функція доступна в редакторі, коли у вас вже є готове відео, чернетка або уривок майбутнього ролика.

Що робити після публікації рілс: вивчаємо статистику

Статистика для ріллс така ж, як для інших постів, можна подивитися кількість охоплених акаунтів, переглядів, збережень, ріпостів, лайків та коментарів. Дізнатися, хто саме подивився Рілс, не можна.

Статистика Рілс

Можна також видалити рілс. А ще – відключити коментарі під відео та заборонити користувачам створювати ремікси з вашим рілсом.

Оцініть статтю
Додати коментар