PRO SMM - МЕНЮ

Як знайти клієнтів в Інстаграм
і привернути їхню увагу

Instagram вже давно став перспективним майданчиком для бізнесу. Правда, деякі до цих пір відносяться до соцмережі скептично і вважають її лише розсадником Селфі, котиків і смішних картинок. Так ось, сторінка в Інстаграм не потрібна вам в тому випадку, якщо ви продаєте ескалатори, а в інших - так, так і ще раз так.

Чому Інстаграм - це ефективно, і як знайти тут клієнтів? Саме в цьому питанні нам і належить розібратися.

Яким бізнесам підійде Інстаграм для пошуку клієнтів?

Інстаграм вам потрібен, якщо:
- ви продаєте товари, мотивацією до покупки яких є візуальна складова - одяг, взуття, аксесуари, декор;
- якщо при купівлі вашого товару людина керується в більшій мірі емоційними поривами, ніж раціональними - до цієї категорії можна віднести дитячі іграшки;
- якщо ви реалізуєте унікальні речі - авторські прикраси або ексклюзивні елементи декору;
- якщо ви продаєте послуги, які "купують" очима - туристичні послуги, б'юті, дизайн інтер'єрів і так далі;
- якщо ваш бізнес можна віднести до локального - кав'ярня, готель, салон краси;
- якщо ви продаєте щось дорожче конкурентів з додатковою цінністю.

З чого почати в Інстаграм

Перше, з чого варто почати - це оформлення профілю. Ось кілька порад, як зробити все правильно:
- робіть нік простим і таким, що запам'ятовується (бажано, щоб в імені акаунта відбивалася суть бізнесу);
- використовуйте теги в описі (так клієнтам буде легше вас знайти, можете вказати ваш брендовий/фірмовий хештег);
- в описі профілю списком перерахуйте послуги, які надаєте, а також вкажіть сферу діяльності і місто;
- опис профілю обмежено 180 символами, тому використовуйте смайлики, щоб скоротити текст і чітко виділити структуру розділів;
- розмістіть офер (чим ви кращі за конкурентів) - запропонуйте знижку за відгук або розкажіть про безкоштовну доставку;
- використовуйте мультипосилання, щоб розповісти користувачам про всі способи комунікації з вами;
- якщо ви продаєте товари для дорослих, наприклад, алкоголь, вкажіть в описі вікове обмеження;
- створіть highlights з FAQ (часті питання), відгуками клієнтів, інформацією про спосіб оплати і доставки, актуальними знижками;
- для опису профілю вибирайте мову, близьку вашої цільової аудиторії;
- вкажіть достовірні способи зв'язку.

Частота публікацій

"Голий" профіль без єдиного запису навряд чи приверне увагу потенційних клієнтів, тому радимо для початку розробити контент-стратегію і наповнити сторінку хоча б кількома публікаціями, що відображають концепцію бренду. Розкажіть фоловерам, чим ви займаєтеся, і що відрізняє вашу компанію від конкурентів.

Підготувати контент краще відразу на кілька місяців вперед. Запам'ятайте: регулярність - кращий друг успішного просування. Частота постинга безпосередньо залежить від специфіки вашого дітища. Наприклад, інтернет-магазин з купою позицій в день може публікувати від 15 знімків.

Фото

У активних користувачів Інстаграм вже давно розвинулася банерна сліпота, тому вони в упор не помічають сточні фото і вважають за краще "живий" контент. Зараз не в тренді до неможливості ретушувати фото і використовувати різкі фільтри. Максимальна природність, закономірності, єдиний колірний простір, предметні знімки і мінімум складної графіки - ось, до чого повинні прагнути власники бізнесу.

Пости

Тексти під фото повинні бути інформативними і цікавими. Так, епітети та інші словесні фішки - це прекрасно, але не забувайте про конкретику. Не "лийте воду", будьте лаконічні, уникайте розпливчастих формулювань.

Щоб підвищити продажі, компанія може повідомляти клієнтам про знижки, гарячі пропозиції і бонуси. Також радимо використовувати емодзі, марковані списки, теги і чіпляючі заголовки.

Як визначити «портрет» свого клієнта

Портрет клієнта - вигадана людина, яка об'єднує в собі риси, властиві сегменту цільової аудиторії бренду. Простіше кажучи, це збірний образ споживача.

Навіщо потрібен портрет клієнта?
- допоможе скласти правильний оффер і знайти тригери впливу;
- персоналізувати пропозицію;
- говорити з аудиторією на одній мові, розуміючи її звички і бажання;
- вибрати найбільш ефективні канали комунікації.

У готовому портреті клієнта потрібно врахувати:
- соціально-демографічні характеристики: стать, вік, освіта, рівень доходу і так далі;
- опис життєвих принципів клієнта, його болі, страхи, тригери і бажання, а також те, що робить його щасливим;
- спосіб життя;
- звички: в який час найчастіше сидить онлайн, з якою періодичністю здійснює покупки, до яких соцмережах звик в більшій мірі;
- хто приймає рішення про покупку, і які зовнішні чинники впливають на думку споживача.

Стратегії пошуку клієнтів в Інстаграм

По конкурентам

Конкуренти - головне джерело аудиторії. Якщо ви продаєте товар або послугу, яка вже є у ваших конкурентів по бізнесу, тоді без докорів сумління можете переманити клієнтів у них. Тільки не варто радіти завчасно, адже в майбутньому з вами можуть вчинити так само.

Шукати конкурентів можна по хештегам або за допомогою сервісів. Важливо розуміти, що не всі конкуренти можуть залучати якісну аудиторію, тому обов'язково використовуйте в роботі додаткові фільтри. Намагайтеся відстежувати, як конкуренти взаємодіють з підписниками, і наскільки ефективно вони залучають клієнтів.

По тегам

Шукайте теги, які відповідають тематиці вашого бізнесу і збігаються з інтересами аудиторії. Наприклад, якщо ви продаєте аксесуари для айфонів, то приблизний список хештегів буде таким: #iphone8, #iphone7plus, #чехлинаайфони, #аксессуариiphone.

По геолокації

Відмінний порада для власників локального бізнесу. Наприклад, якщо ваша кав'ярня розташована в ТРЦ на Оболоні, то підписуйтесь на користувачів, які відзначають у себе на фото цей торговий центр. Проявіть фантазію, мислите ширше і шукайте способи, як зв'язати геомітки саме з вашою аудиторією.

По ключовим словам

Іноді потрібну частину аудиторії можна знайти за словами в описі. Якщо ви продаєте товари для дітей, то використовуйте наступні ключові з розряду: "мами", "іграшки", "діти" і так далі. Для візажистів підійдуть такі слова: "makeup", "косметика", "б'юті".

Мікс

Тут все зрозуміло вже з назви пункту. На практиці ви навряд чи зможете задовольнятися лише однією стратегією. Просто взяти аудиторію у конкурента і бездумно перетягувати ковдру на себе, підписуючись на всіх підряд, - вкрай дурна затія, а сподіватися виключно на теги - безглуздо. Все залежить від специфіки вашого бізнесу, цінової політики та методів спілкування. Для того, щоб отримати максимально цільових клієнтів, доведеться постаратися і понаступати на граблі.

Як залучити клієнтів з Інстаграм

Припустимо, з портретом ЦА і оформленням профілю ви розібралися. Залишилося вирішити останнє і найважливіше питання: як залучити клієнтів? Ловіть кілька робочих методів, які допоможуть вам в цій нелегкій справі.

Регулярність - запорука успіху

Без регулярного і якісного контенту ви далеко не поїдете. Привчіть себе постити хоча б 1-2 публікації в день, це допоможе підігріти інтерес і привернути увагу нових фоловерів.

Тільки не поспішайте панікувати. Дві публікації в день - це не так вже й багато. Задайте підписникам цікаве питання, залучіть їх в дискусію, поділіться порадами або життєвими історіями. Одним словом, варіантів маса, варто лише трохи включити фантазію.

Не забувайте про текст

Поїзд красивих фоточек без сенсу вже давно пішов. Люди люблять читати, тому вам доведеться освоїти мистецтво написання грамотних і захоплюючих лонгрідів. Якщо інформації дійсно багато і ви жадайте донести її повністю, тоді розбийте текст на кілька блоків, але і в жодному разі не додавайте додаткові коментарі. Найчастіше користувачі туди навіть не заходять.

Не нехтуйте сторіс

Зараз велика частина активних користувачів воліє залипати в Сторіс, тому радимо не ігнорувати цей інструмент. Спілкуйтеся зі своєю аудиторією, проводьте опитування, розповідайте про команду, яка працює над створенням продукту, і діліться цікавими знімками, приправленими яскравими емодзі.

Запустіть таргетинг

Таргетована реклама в соціальних мережах - один з найбільших каналів інтернет-маркетингу.
Орієнтування дозволяє працювати тільки з тією ЦА, яка має певні характеристики, і показувати оголошення обраній групі людей.

Коментуйте пости підписників

Старий, але все ще робочий метод. Тільки намагайтеся уникати стандартних фраз з розряду: "красуня", "супер", "класне фото" і так далі. Проявіть оригінальність, залишайте під публікаціями розгорнуті і чіпляючі коментарі. Швидше за все, користувачі вас помітять і теж проявлять увагу на сторінку.

Поставте посилання на інші соцмережі

Якщо у вас є повноцінний сайт, лендінг або сторінка на Фейсбук, не варто приховувати цей факт від підписників. Чим більше вони про вас знають, тим більше довіряють.

Заявіть світові про себе

З масштабами ми трохи погарячкували, але суть зрозуміла. Повідомте клієнтам про те, що ви нарешті обзавелися сторінкою в Інстаграм. Зробити це можна за допомогою розсилки поштою або в месенджері.
Щоб не здатися нав'язливим, відразу запропонуйте користувачам вигоду, яку вони отримають, підписавшись на ваш профіль. Це може бути знижка на перше замовлення або бонус у вигляді маленького подарунка.

Проведіть гів

Конкурси - надійний спосіб залучити нову аудиторію і підігріти інтерес старих підписників. Механіка гранично проста: учасник повинен підписатися на ваш профіль і тегнути в коментарях одного (або репоснути запис собі в сторіс). Це лише один з варіантів розвитку подій.

Потім ви рандомно вибираєте переможця і вручає йому приз. Головне правило - подарунком повинна служити продукція вашого бренду. Наприклад, якщо ви продаєте аксесуари, то розіграйте серед фоловерів набір гребінців.

Але в конкурсах є і мінуси - великий відтік підписників відразу після оголошення результатів, що погано вплине на показники залученості.

Публікуйте UGC

Періодично діліться на своїй сторінці UGC (user-genersted content, або контент, зроблений вашими клієнтами). Якщо людина опублікувала у себе в Сторіс відгук про ваш продукт/послугу, то не полінуйтеся зробити скрін чи репост. І фоловерам приємно, і вам безкоштовний унікальний контент.

Співпрацюйте з блогерами

Залишати коментарі під постами блогерів - це, звичайно, добре, але краще співпрацювати з інфлюенсерами на постійній основі. Є кілька варіантів - замовити рекламу або зробити лідера думок Амбассадором бренду.

Найдешевше купувати рекламу в Сторіс. Даний спосіб підійде навіть представникам малого бізнес-сегмента. Дайте блогеру промокод або посилання з UTM-міткою, і ви зрозумієте, скільки замовлень від нього отримали.

Амбассадрство - відносно новий формат, який більше підійде великим компаніям. Ви укладаєте з блогером контракт, згідно з яким він повинен створювати певну кількість публікацій в місяць, розповідати про новинки, робити розпакування і всіляко вихваляти продукт у себе в Сторіс. Також за обумовлений період інфлюенсер зобов'язується не рекламувати суміжні товари.

Як працювати з клієнтами ефективно

Правильна комунікація - важлива складова успішного бізнесу. Якщо ви будете грубіянити клієнтам, ігнорувати їх повідомлення і довго тягнути з відповіддю, то ризикуєте швидко піти на дно. Кілька правил, які допоможуть вам ефективно взаємодіяти з користувачами і збільшувати продажі:
- Покажіть унікальність своєї компанії в безпосередньому спілкуванні. Ваші відповіді повинні повністю відповідати стилю бренду.
- Згадуйте клієнтів і партнерів. Якщо ви говорите про конкретну людину в публікації або коментарі, не забудьте згадати його за допомогою @.
- Уникайте жаргону. Пишіть простою мовою, але не використовуйте жаргонних слів. Також краще уникати складних термінів, які можуть бути витлумачені аудиторією в неправильному ключі.
- Переводьте особисте спілкування в Дірект. Якщо вам в коментарях задали питання, наприклад, про конкретне замовленні, краще продовжіть діалог в особистих повідомленнях, а публічно напишіть щось з розряду: "Спасибі за питання, відповіли в Директ".
- Не починайте з продаж. Не намагайтеся зі старту втюхати клієнту все, що є у вас в асортименті. - Встановіть контакт, постарайтеся виявити проблеми споживача і допоможіть йому прийняти вірне рішення. Таким чином ви демонструєте турботу.
- Підготуйте фрази для роботи з запереченнями. Щоб на "я подумаю", ви змогли витягнути відповідь чому так.
- Домагайтеся конкретної відповіді. "Завислі" діалоги - часта проблема підприємців, які не в змозі розговорити клієнта. Проявляйте активність, задавайте користувачеві уточнюючі питання, але при цьому не будьте настирливим. Це дратує.

Поради і нюанси

І ось ще парочка дієвих рекомендацій, які можна використовувати в якості путівника для початківців в Інстаграм:

- Постіть більше Сторіс. Останні дослідження показали, що фоловери частіше переглядають Сторіс, ніж стрічку, тому радимо завантажувати хоча б 5-7 історій в день. Це підвищить залученість і дозволить ефективніше взаємодіяти з ЦА. Тільки не перестарайтеся і не захаращувати простір безглуздим контентом.
- Не прагніть до ідеального зображення. Користувачам більше подобається "живий" контент, тому намагайтеся мінімально ретушувати знімки і уникати стокових фото.
- Виходьте в прямі ефіри. Відповідайте на питання фоловерів, розбирайте ситуації, діліться Лайфхаками або просто говоріть на відсторонені теми.
- Будьте системними. Що це означає? Публікуйте записи щодня і бажано в один і той же час, прописуйте контент-план хоча б на місяць вперед і стежте за статистикою.
- Не ховайтеся. Показуйте команду, демонструйте закулісся робочих процесів, спілкуйтеся з клієнтами, відповідайте на їхні коментарі та діліться UGC (користувацьким контентом). По-перше, такі публікації збирають куди більше лайків, ніж студійні знімки, а по-друге, вони виглядають свіжо і органічно. Простіше кажучи, ви вбиваєте відразу двох зайців.
- Залучайте. Опитування, Квізи, голосування та інша ігрова механіка - все це круто підвищує охоплення і привертає увагу ЦА.
- Не забувайте про статистику. Аналізуйте, аналізуйте і ще раз аналізуйте. Це допоможе вчасно поміняти стратегію просування, не витративши при цьому левову частку бюджету, і зрозуміти, які пости викликають у користувачів фідбек, а які, навпаки, мотивують відписатися.
- Системна робота з контентом, красивий візуал, грамотний текстовий супровід, аналіз статистики і постійна робота над помилками - дієвий тандем, який допоможе вам зібрати міні-армію клієнтів вже через кілька місяців. Далі радимо підключити таргетинг, блогерів та інші платні фішки. Ах, так, трохи не забули про найголовнішу пораду - не бійтеся експериментувати і наступати на граблі, адже без цього ще нікому не вдавалося домогтися успіху.
Безкоштовна накрутка лайків та підписників у Інстаграм
Накрутка лайків та живих підписників у Інстаграм
Close
Ми використовуємо cookie, для того щоб збирати статистику та робити контент цікавішим. Також cookie використовуються задля відображення найбільш релевантної реклами. Ви можете детальніше прочитати про cookie-файли та змінити налаштування вашого браузера.