PRO SMM - МЕНЮ

Як робити гарні фото для Інстаграм,
якщо ви не фотограф

Основний акцент в Інстаграм робиться на візуальну складову. Саме якісні, зачаровуючі знімки тут мають першорядне значення. Але зізнатися чесно, робити неймовірні знімки, використовуючи для цього тільки смартфон, і не будучи професійним фотографом, не так уже й просто. Ми розповімо як робити гарні фото для Інстаграм - всього кілька простих правил і відмінний результат гарантований.

Як робити круті фото в Інстаграм

Робити гарні фото для Інстаграм може кожен, збирати тисячі лайків і сотні нових підписників може кожен. Нижче ми поділимося правилами хорошої фотографії та корисними Лайфхаками, які допоможуть в рази поліпшити якість твоїх знімків.

Гарне освітлення

У фотографії важливу роль відіграє світло. Проводити зйомки рекомендується в першій половині дня при денному освітленні, тоді фотографії будуть виходити яскравими, барвистими з природними тінями і квітами.

Спіймати правильне світло на природі досить легко, а при зйомках в приміщенні вашими головними союзниками повинні стати великі вікна, що виходять на сонячну сторону. Світло люстри або лампи спотворює кольори на фотографії і робить їх жовтими.

Правильна комбінація

У Інстаграмі навіть інтернет-магазини не можуть обійтися стандартними знімками товарів на білому тлі. Люди тут люблять знімки, які цікаво розглядати, в яких багато деталей. І відповідає за це композиція - розташування об'єктів на фотографії.

Композицію фону складають фони, текстури, кольору, об'єкти. Початківцям фотографам цілком вистачить застосування на практиці трьох базових варіантів композиції:
Правило третин. Візуально розділіть картинку в об'єктиві на сітку 3х3 і розташуйте об'єкти вздовж цих ліній, щоб досягти балансу на фотографії.
Низхідна діагональ. Якщо ви розташуєте об'єкти по діагоналі, що проходить з правого верхнього кута в протилежний, ви зможете отримати гармонійну спокійну фотографію.
Висхідна діагональ. Коли композиція ґрунтується на діагоналі йде з правого нижнього кута в лівий верхній, знімки виходять більш активним і динамічними.

В налаштуваннях камери багатьох смартфонів можна включити функцію композиції - зробіть це і зможете легко розібратися з правильною композицією.

Тримайте камеру міцно

Якщо ви хочете отримати максимально чіткий, не змазаний знімок, то постарайтеся не трясти і не переміщати смартфон під час зйомок, а ще краще затримайте дихання на кілька секунд.

Іноді не трясти смартфоном неможливо через невдало розташованої кнопки зйомки. У такому випадку рекомендується в налаштуваннях смартфона додати функцію клацання на кнопку регулювання гучності. Фізична кнопка зручніше і її набагато легше натиснути в найвідповідніший момент.

Не пропускайте золоту годину

Професійні фотографи дуже люблять знімати в так званий Golden Hour - це година після сходу сонця і година перед заходом. Це час вважається найбільш підходящим для зйомок. М'який природний колір допоможе зробити знімок привабливим.

Протріть камеру

Порада може здатися смішною і банальними, але все дуже часто вона виявляється потрібна. Камера смартфона може легко забруднитися в сумці або від випадкового дотику пальців. Краще протріть її перед зйомкою, щоб отримати максимально чіткий яскравий знімок.
Втім, якщо ви любите експериментувати, можна вчинити і навпаки - трохи потріть камеру пальцем, щоб отримати знімки з м'яким обрисом.

Завжди робіть кілька кадрів

За часів, коли були плівкові фотоапарати, кожен знімок був на вагу золота. Сьогодні ж ніщо не заважає робити відразу безліч кадрів одного і того ж, а потім просто видалити зайве.
Міняйте трохи предмети місцями, додавайте і прибирайте та міняйте ракурс, композицію, світло - не завжди можна побачити ідеальну композицію з першого разу.

Слідкуйте за відомими фотографами

Знайдіть декілька профілів хороших фотографів, які вам до душі, і підпишіться на їх профілі. Дивлячись їх роботи ви зможете отримати не тільки натхнення, але й почерпнути багато корисної інформації.
Звертайте увагу на ідеї знімків, їх кольорові акценти, розташування світла, поєднання текстур, композицію.

Тренуйтеся

Щоб робити красиві фото для Інстаграм, потрібно постійно тренуватися і прокачувати свої навички. Знімайте багато і старанно. Можете брати за основу чужі фото і намагатися їх реалізувати. Опублікувати фото-плагіат не рекомендується, але такі тренування допоможуть "набити руку". Згодом ви й самі почнете помічати вдалі моменти для знімків і придумувати круті ідеї, і тоді необхідність повторювати чужі роботи пропаде.

Використовуйте свою камеру на максимум

Камера смартфона може набагато більше, ніж може здатися на перший погляд. Зокрема, практично всі смартфони можуть запропонувати функцію HDR, яка створює кілька кадрів з різною експозицією, а потім об'єднує їх в один більш чіткий і якісний знімок.

В налаштуваннях камери можна знайти також портретний режим, стабілізацію, оптичний зум. Не зайвим буде нагадати, що дозвіл камери повинно бути максимальним. До речі, в налаштуваннях камери можна також відразу поставити формат кадру 1: 1, щоб отримувати відразу знімки Інстаграм-формату.

Піймайте фокус

У кадрі зазвичай присутні кілька предметів і найголовніший з них потрібно зробити найбільш чітким. Щоб навести фокус на потрібний об'єкт, в більшості смартфонів досить тапнути пальцем по ньому на екрані.

Сюжет важливий

Уникайте в своїх фотографіях кліше і заїжджених трюків. Кішки, їжа, однотипні Селфі - цим уже нікого не вражає. Намагайтеся додавати в свої знімки історію, сюжет, художню цінність, креативність, гумор. Знімайте нестандартні ситуації, смішні моменти, цікаві предмети.

Деталі вирішують все

Іноді здається, що зробити класний знімок можна тільки на березі моря, у власному заміському будинку або на худий кінець в полі в селі. Але це не так. Потрібно тільки уважно подивитися по сторонам і ви точно знайдете те, що зможе оживити кадр і змусить затримати на ньому увагу.

При правильній композиції і ідеї знімка добре заграти в кадрі може що-завгодно - зерна кави, свіжі фрукти, келихи, квіти, старий улюблений плед або привезені з відпустки сувеніри.

Міняйте ракурс

Ви коли-небудь спостерігали за тим, в якій химерній позі професійні фотографи можуть знімати. Не рідко можна зустріти фотографа, який ліг для клацання, забрався кудись або причаївся в траві. І робить він це зовсім не заради забави.

Правильний ракурс вирішує багато. І якщо ви думаєте як зробити гарне фото в Інстаграм, то в першу чергу переглянете свій ракурс. Не просто станьте навпроти об'єкта для знімка, а спробуйте запам'ятати його знизу або трохи збоку. Дивлячись на знімки, які вам подобаються, замислюйтесь і над тим, де був фотограф під час зйомки.

Дотримуйтеся вимог стилю

Недобре, коли на знімку є одночасно і елементи різних стилів, вантажні свічки і квіти переплітаються з міським стилем, а теплі предмети з різко холодними.

Іноді такі контрасти можуть зіграти на руку, але якщо ви новачок, краще дотримуватися одного стилю на фото. Якщо вже вибрали стиль Vogue для фото з властивим йому мінімалізмом, то стриманості слід дотримуватися і в одязі.

Не забувайте про обробку знімків

Так, зараз в моді природні знімки без фотошопу і фільтрів. Але деякі функції редакторів можуть допомогти зробити знімки більш якісними і при цьому залишити природними.
Редактор допоможе прибрати зайве на фотографії. Наприклад, можна прибрати зі знімка навислі над головою проводи, які часто псують міські зйомки. Є функції розширення і навпаки зменшення фотографії, що дозволяють отримати знімок потрібного розміру.

Знайдіть свій стиль

Для кожного фотографа дуже важливо знайти свій стиль, а для Інстаграм-фотографа це особливо важливо. Статистика показує, що концептуальні профілі, виконані в єдиному стилі привертають більше уваги і виглядають більш професійно.

Стиль може базуватися на контрастах, однаковій композиції, колірній гамі. Пробуйте, зробіть по 10-15 знімків в кожному стилі і виберіть той варіант, який вам подобається найбільше.

Атмосфера

Найбільше западають в душу атмосферні знімки, які передають певний настрій і емоцію. Домогтися такого ефекту не так вже й просто - важливо, щоб кожна деталь відповідала загальній ідеї знімка і нічого не вибивалося з цього контексту.

Думайте креативно

Задіюйте в своїх знімках різні деталі і елементи - змушуйте весь навколишній світ грати вам на руку. Наприклад, така незвичайна деталь як сонячні промені на фото виглядають дуже здорово і заворожують погляд. Незвичайна експозиція змушує довго розглядати знімки, а гра з водою робить знімки динамічними.

Використовувати для фотографії можна все - краплі дощу на вікні, легкий туман, незвичайні лампи і поєднання предметів. Наприклад, можна пограти з контрастами знявши предмети білого і чорного кольору або вразити кольором, створивши фото в одній колірній гамі.

Поради і нюанси

У красі знімка важливу роль відіграє все - абсолютно все. Ось ще кілька нюансів як зробити гарне фото в Інстаграм:
- Вивчіть ази мистецтва фотографії - експозицію, контраст, композицію, колірний баланс. Це допоможе вам навчитися робити правильні знімки, які будуть легко сприйматися людським оком.
- Забудьте про сором - знімайте все, що вам подобається і так, як захочеться.
- Пам'ятайте, що найкраще виглядають максимально природні знімки. Наприклад, краще не позувати, а робити знімки нібито в русі.
- У кадрі завжди повинен бути акцент. Найважливіше має кидатися в очі, а решта виступати його доповненням. В іншому випадку знімок вийти перевантаженим.
- Слідкуйте за тим, щоб в кадр не потрапляли безглузді предмети і зайві люди. Якщо таке все ж сталося, приберіть цей предмет за допомогою редактора зображень.
- Будьте готові до того, що на один гарний знімок може піти далеко не п'ять хвилин.
- Не турбуйтеся, якщо щось не виходить. Постарайтеся змінити обстановку, але все одно добитися потрібного результату.

Робити круті знімки для Інстаграм можна без професійної камери і добре обладнаної студії. Ви впораєтеся самі - потрібно тільки знати кілька простих правил і трохи пофантазувати!
Безкоштовна накрутка лайків та підписників у Інстаграм
Накрутка лайків та живих підписників у Інстаграм
Close
Ми використовуємо cookie, для того щоб збирати статистику та робити контент цікавішим. Також cookie використовуються задля відображення найбільш релевантної реклами. Ви можете детальніше прочитати про cookie-файли та змінити налаштування вашого браузера.