PRO SMM - МЕНЮ

Відео для Інстаграм і створення обкладинки

Читаємо в статті, як знімати відео для Інстаграму, через що знімати, секрети монтажу і створення обкладинки. Сучасна техніка зробила крок далеко вперед, і зйомка на телефон часто не поступається професійній зйомці на камеру. Занурюватися в світ відеороликів почнемо з нагадування про основи якісного контенту:
- Знімайте відео, яке близьке вашій цільовій аудиторії.
- Вибирайте актуальну тему. Якщо вийде зробити ролик на «гарячу» тему, яка бурхливо обговорюється в інтернеті, то підписники з більшою ймовірністю будуть ділитися і коментувати його.
- Робіть зйомку відео для Інстаграму, яке буде корисне підписникам.
- Викликайте емоції. Людям подобається дивитися відеоролики, які викликають сміх, захоплення і навіть сльози.

Основи зйомки відео на телефон для Інстаграму

Увага на освітлення

Потрібно багато світла, щоб знімати на телефон. Гарне освітлення допоможе зробити ваші відео яскравими. При плануванні світла враховуйте можливості телефону і ефект, який хочете реалізувати. Світло бажано повинне бути м'яким і рівним, щоб матриця камери передавала найбільш хорошу колірну гамму зображення.

Налаштування камери

Під час відеозйомки на телефон виберіть максимальну якість збереженого відео. Слідкуйте за фокусом, не дозволяйте йому йти зі зйомок об'єкта. Примусове корегування фокусу на телефоні відбувається після натискання на екран в потрібному місці.

Не забувайте про якість звуку

Якщо не плануєте накладати музику замість мови, намагайтеся зробити голос максимально чітким, щоб вашим підписникам не довелося напружувати слух. Навіть якщо дублюєте текстом. Тримайте телефон біля джерела звуку, позбудьтеся від додаткових шумів. Якщо є можливість підключити зовнішній мікрофон - підключайте! Це основа правильної зйомки відео для Інстаграма.

Використовуйте переваги телефону

Телефон набагато легший і простіший, ніж професійна камера, почати зйомку можна за лічені секунди. Якщо для вас зйомка на мобільний телефон щось більше, ніж хобі - задумайтеся про покупку штатива, різних об'єктивів і інших примочок, щоб зйомка відео на телефон перетворилася в професійне заняття!

Використовуйте різні ракурси і хитрості для того, щоб зняти гарне відео для Інстаграма

Звичайно, якщо ви просто щось розповідаєте підписникам в Історіях, ніякі цікаві ракурси не потрібні. Але для зйомки крутих відео для Інстаграм, на яких можна «залипнути», просто тримати телефон на рівні очей і натискати на кнопку мало. Що можна спробувати:
- знімайте «від землі» або з висоти вище людського зросту;
- переводьте повільно камеру з неба, від землі, або будь-якого іншого об'єкта на людину;
- слідуйте за людиною по п'ятах, не перестаючи знімати;
- використовуйте прийом кіношників - це коли всі зайняті справою, а камера плавно пропливає над ними строго по-горизонталі;
- якщо людина щось робить, наприклад, танцює, ви теж не стійте стовпом - наближайте камеру до неї і віддаляйте, обходьте по-колу, опускайте, знімаючи від землі і знову піднімайте на рівень грудей/очей.

Насправді, таких ідей можна почерпнути дуже багато, навіть у відкритому доступі умільці викладають свої поради для креативних відосів.

Яким додатком знімати відео для Інстаграм

Знімати можна кількома способами: через стандартний додаток смартфона по зйомці відео, через сам додаток Інстаграм або через спеціальні програми.

Через додаток Інстаграм

Переглядаючи стрічку, змахніть екран вправо: відкриється вікно зйомки відео. Зняти ролик і відразу викласти можна в Історії, Reels, а також в розділ IGTV, записавши Прямий ефір. Заздалегідь відзняте відео можна додати всюди, крім Прямого ефіру, відповідно.

Інший варіант - натиснемо на плюс у верхній частині екрану, перебуваючи на сторінці свого профілю. Тут через Публікацію не тільки завантажимо відео в стрічку, а й запишемо нове відео - вкладка «Відео» внизу сторінки. Також тут можна завантажити відео в Reels, Історії і в розділ IGTV.

При публікації Історій або записів Прямого ефіру можна додати на відео різні ефекти і маски. Також можна додати фільтри на відео в стрічку. При записи Сторіс можна скористатися ефектом Бумеранг - це коли короткий рух на відео буде повторюватися в прямому і зворотному порядку безперервно.

При публікації відео в стрічку або в IGTV, можна (і потрібно!) Додати свою обкладинку. Детальніше про це нижче в статті.

Якщо ви тільки поповнюєте ряди відеомейкерів, знайте:
- відео в стрічці за часом обмежене, від 3 секунд до 1 хвилини (але можна розрізати відео на шматки і залити їх в карусель);
- відео в Історіях обмежені 15 секундами, але їх можна робити багато;
- відео в IGTV має займати за часом від хвилини до 15 хвилин, якщо публікуєте зі смартфона, і до 1 години, якщо публікуєте з комп'ютера. Інші технічні вимоги дивіться в спеціальному розділі довідкової служби Інстаграма;
- відео Reels обмежене 30 секундами.
- Для всіх розділів, крім стрічки, відео повинно мати співвідношення сторін 16:9. Для чого? Щоб, знімаючи відео для Сторіс в Інстаграме, воно красиво займало весь екран.

Через камеру телефону

При зйомці роликів заздалегідь, використовуючи камеру телефону, зверніть увагу на наступні моменти.
Для Історій, ICTV і Reels виставляйте формат 16:9 як для вертикального, так і для горизонтального відео. Зняти відео для поста в Інстаграм найкраще використавши квадратні відео формату 1:1 або горизонтальні відео формату 16:9. Вертикальні відео будуть обрізані.

Через спеціальні програми

Програми для обробки відео діляться на два типи: через одні можна в тому числі і знімати камерою, а через інші створювати кліпи з вже відзнятих роликів.

Зараз мова піде про ті програми, через які можна навчиться знімати відео для Інстаграм. Частина з них не ідеально безкоштовні, але спробувати можна кожну. Поїхали!

VideoShow - крім великого набору інструментів для редагування відео, що включає не тільки стандартні фільтри, обрізку та інше, також має можливість озвучувати відео голосом і перетворювати звук з відео в MP3 файл.

Що стосується зйомки, то можна записувати відео інструментом, що знаходяться в програмі. Крім безпосередньо запису можна накласти фільтр і додати музику, а потім знімати під цю музику креативні відео для Інстаграм!
Slowmo (інакше: повільно і швидко камера) - додаток, створений лише з метою розганяти і сповільнювати відеозапис. Особливість програми в тому, що прискорювати, уповільнювати і знову прискорювати можна не тільки записані вже відео, але і ті, які ви запишете відразу за допомогою камери додатку.
Unfold - програма, заточена спеціально під Історії Інстаграма. Безліч шаблонів, необхідний мінімум налаштувань, а також можливість знімати відео прямо з додатка.
Horizon Camera - додаток, покликаний допомогти тим, у кого вічно трясуться руки! Це, звичайно, жарт. Програма знімає через себе відео, причому завжди горизонтально...

Додатки для монтажу і обробки відеороликів

Коли ви хочете зняти ролик, і на виході отримати цікаве відео для Інстаграм, або змонтувати відео з різних невеликих шматочків, на допомогу приходять спеціальні програми. Частину ми вже розглянули вище, зараз час важкої артилерії.

VN - професійний редактор мобільного відео. Незважаючи на солідну кількість інструментів, великих складнощів в роботі не виникне. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий.
InShot - потужний відеоредактор мобільного відео. Крім основних функцій, можна вибрати потрібний формат відео. Якщо ваше відео іншого розміру, краї автоматично розмиваються. Також відео легко розширювати і звужувати пальцями, немов ви збільшуєте або зменшуєте картинку в інтернеті.
Movavi Clips - потужний, але простий інструмент з мінімальним набором функцій: коли треба швидко змонтувати ролик, або не хочеться заглиблюватися в велику кількість налаштувань інших додатків. Можна записати на відео свій голос.
Magisto - для тих, кому потрібно гарне відео з ефектами і написами за лічені хвилини. Основа - шаблони, в які можна підставляти свої відеозаписи і фотографії, свій текст.

Вишенька на торті: обкладинка для відео в Інстаграм

Підписники заходять до вас на сторінку і гортають стрічку. Якщо у завантаженого вами відеоролику не буде красивої обкладинки, а, наприклад, перший змащений кадр відео, більшість пролисне далі і не стане дивитися ролик.

Наші поради: від теорії до практики.

Робіть зображення, яке відображає суть відеоролика

Обкладинка повинна передавати зміст відео. Переконайтеся, що вона зроблена в хорошій якості, текст, якщо є, легко читається. Інстаграм - мобільна соціальна мережа, і більш дрібні деталі на обкладинці не будуть бачити.

Обкладинка потрібна, щоб викликати бажання подивитися відео

Від того, наскільки ефективною є ваша обкладинка, залежить, чи захочуть підписники подивитися відео. На обкладинку відео в Інстаграме варто додати елементи фірмового стилю бренду і заклики до дії. Пам'ятайте про правило третин - воно допоможе робити цікаві та привабливі обкладинки і фотографії. Подивіться як обкладинка виглядає з іншими фотографіями в обліковому записі. Якщо вона вибивається із загального стилю, то, ймовірно, це відштовхне підписників.

Поєднання обкладинки і опису поста

Зробіть обкладинку і опис поста, щоб в комбінації вони привертали увагу до бренду і передавали задумку.

У будь-яке відео можна завантажити обкладинку

Обкладинку в Інстаграме можна поставити на відео в стрічці і відео в розділі IGTV. З останнім все просто: при завантаженні відео на окремому етапі вам запропонують або вибрати в якості обкладинки кадр з відео, або завантажити заздалегідь підготовлену картинку з галереї. При підготовці картинки дотримуйтеся вимог Інстаграма: розмір 420 на 654 пікселів і співвідношення сторін 1:1,55.

При публікації відеоролика в стрічку вам запропонують лише вибрати кадр з самого ролика. Якщо ваше відео рясніє красивими картинками, можна вчинити і так.
Безкоштовна накрутка лайків та підписників у Інстаграм
Накрутка лайків та живих підписників у Інстаграм
Close
Ми використовуємо cookie, для того щоб збирати статистику та робити контент цікавішим. Також cookie використовуються задля відображення найбільш релевантної реклами. Ви можете детальніше прочитати про cookie-файли та змінити налаштування вашого браузера.